טיפול בעזרת בעלי חיים
בעזרת בעלי החיים ואנשי מקצוע יש באפשרותנו לספק שרות טיפולי: "טיפול בעזרת בעלי חיים".
 
מדוע מטפלים בילדים בעזרת בעלי חיים: 
 
החיות מסייעות ביצירת קשר בטיפול. הן "שוברות את הקרח". מהוות נושא לשיחה.
ניתן לדבר על החיות ולא לדבר ישירות על עצמי כך הטיפול פחות מאיים על הילד.
ילדים אוהבים לבקר בפינת חי, זוהי סביבה נוחה ולא מאיימת בעוד שמסגרת של שיחות פנים אל פנים עם איש מקצוע עלולה להיות סיטואציה מאיימת בשביל הילד.
 
קבלה בלתי מותנית של הילד:
יחסינו עם הסובבים אותנו מושפעים ממראה חיצוני, דעות קדומות, מצבי רוח, לחצים, השקפות שונות וכדומה. הקשרים עם בעלי החיים נטולים גורמים אלו. בעל החיים אינו שופט את הילד לפי צורתו, לבושו או אופן דיבורו. הילד מקבל ממנו אהבה רבה וקבלה ללא תנאי. אהבה זו אינה תלויה בדבר ונמשכת לאורך זמן. החיות אינן מעירות לילד על כך, אינן נרתעות ממנו ומקבלות אותו כמו שהוא. 
 
מתן אהבה וחום :
בעלי החיים מהווים מקור בלתי נדלה לאהבה, אהבה שאינה תלויה בדבר,
חיבה וידידות. הם מקנים חום וביטחון ומאפשרים לילד להירגע וליהנות.
המרחב יאפשר לילד להירגע ולקבל אהבה מהחיות. 
 
תחושת שליטה:
במפגש עם החיות יכול הילד לשלוט ולכוון את התקשורת עם בעל החיים. הוא מכתיב את הקצב, את מידת הקרבה ואת מידת השיתוף בה הוא מעוניין. בקשר עם אנשים אחרים, (בעיקר עם אנשים מבוגרים), הקשר פעמים רבות מוכתב מלמעלה, תלוי בנורמות ומעוגן בחוקים. שיתוף החיות בטיפול והיכולת של הילד לשלוט ולכוון את התקשורת מקנה לו ביטחון. הוא ה"שולט" בסיטואציה.
הילד חווה הרבה מצבים מתסכלים בתקשורת עם סביבתו. בפינת החי יוכל לחוות חוויות של הצלחה ושליטה בתקשורת דבר שיוסיף לו ביטחון. 
 
יכולת להשליך על החיות מעולמו הפנימי של הילד:
פינת החי כמיקרוקוסמוס. "העולם בקטן". הילד נחשף בפינת החי למצבים מהחיים.
פינת החי מאפשרת מפגש עם משפחות (אם המטפלת בגורים ודואגת להם), יחסים בין פרטים (תוקפנות, אלימות). הילד נחשף למחזור החיים (לידה, התבגרות ואף מוות). מגוון אפשרויות אלו מאפשר לילד להתחבר למצבים מוכרים לו ולהשליך על החיות מעולמו הפנימי. במהלך הטיפול מעבדים עימו את חוויותיו.  
 
החווה סגורה לרגל שיפוצים
 לעוד פרטים  לחצו כאן.
החווה בגבעה I קיבוץ גבעת ברנר I טל: 08-9443440 I נייד: 050-6803440 I rolex replica sale I panerai replica sale I replica watches sale